PREČO KÚRIŤ EKOBRIKETAMI?

Kúrte len kvalitnými ekobriketami!

1. Najčastejšie ekologické palivo

Na rozdiel od anonymných lacnejších brikiet neznámeho pôvodu Vám ponúkame EKOBRIKETY LES zo suchých, čistých pilín a hoblín z drevárskej prvovýroby, bez akýchkoľvek chemických prídavných látok, spojív, farieb, lakov a iných neprípustných prímesí.

2.  Garantovaná vysoká výhrevnosť 18,5 MJ/kg(d)

Vysoká výhrevnosť sa dosahuje veľmi nízkym obsahom vody v drevnej biomase určenej na lisovania a to strojovým sušením vždy pod hranicu 10%. Pre porovnanie s čerstvým drevom - toto má podľa ročného obdobia výrubu vlhkosť až 50% a výhrevnosť len 7,5 - 8,1 MJ / kg. Pri dvojročnom sušení na slniečku a pod strechou vyschne najviac na 20%, čím sa vylepší jeho výhrevnosť na konečných 15,3 - 15,9 MJ / Kg. V praxi je to ale úplne bežné, že na jar sa rúbe - a na jeseň sa kúri a vtedy je pravdepodobná vlhkosť palivového dreva 30% a maximálna výhrevnosť len 12,18 MJ / kg.

3.  Najdlhšia doba horenia

Vysoká Čistá drevná biomasa je lisovaná do valcových brikiet pod najvyšším možným tlakom až 1.800 atmosfér, čím sa bežne docieli až trojnásobok mernej hmotnosti v porovnaní so smrekovým drevom a preto naše EKOBRIKETY horia až 3x dlhšie. Vďaka tomu je teplo z EKOBRIKIET v ohnisku uvoľňované pomalšie a s väčšou účinnosťou. 

4.  Najnižší obsah popola

Drevené EKOBRIKETY LES sú pre Vás vyrábané z čistého odkôrneného dreva bez stromovej kôry a nečistôt, čím docieľujeme minimálny obsah zvyškového popola v rozmedzí 1,8 až 0,28 %.

5.  Minerálne hnojivo do záhradky

Popol z drevenýh brikiet obsahuje rastliné živiny a na rozdiel od popola hnedouhoľného sa v ňom nenachádzajú ťažké kovy ani iné nebezpečné látky. Vďaka obsahu cenných minerálov z povodnej suroviny je drevený popol výborné hnojivi do kompostu (v dávkach 3  až 5 kg na 1m3 kompostu) alebo priamodo záhradky (pre záhradné plodiny v dávkach 0,5 až 2 kg na 10m2). Zastúpenie jednotlivých minerálov v popole je: 34% vápnika, 8% draslíka, 3% fosforu, 5,5% horčíka. Popol má alkalickú reakciu (pH12), takže pôdou už nemusíte vápniť, ale pre 0% dusíka je vhodné na jar dusíkom prihnojiť. Ako hnojivo je tento popol najvhodnejší pre drobné ovocie, plodovú zeleninu, cibuľoviny a okrasné rastliny. Nehodí sa na použitie pre kyslomilné rastliny.

 6.  Najmenej agresívne spaliny

Spaliny zo suchých drevených brikiet nevytvárajú na rozdiel od mokrého dreva v ohnisku ani kyselinu mravčiu, ani kyselinu octovú, ktoré dokážu úplne zničiť ako šamotové výmurovky, tak aj kovové telesá ohniska. Podobne ničí kotle aj kyselina sírová, vznikajúca pri spaľovaní sírnatých fosílnych palív, hlavne hnedého uhlia. Drevené brikety síru neobsahujú. Jediným väčším plynom vzkikajúcim pri horení drevených brikiet je CO2, ktorý ale v prírode rastliny premenia na kyslík a sacharidy potrebné pre rýchly rast novej biomasy. Tým je spaľovanie biomasy tzv. neutrálne, čiže neškodlivé pre zemskú atmosféru na rodziel od fosílnych palív.  

7.  Najrýchlejšie aj najpomalšie kúrenie

Vymrznutú horskú chalupu najrýchlejšie vykúrite drevenými EKOBRIKETAMI S DIEROVU uprostred, ktoré sú špeciálne určené pre tieto účely a horia rýchlejšie. Naopak najdlhšie kúrenie si užijete s EKOBRIKETAMI PLNÝMI bez diery, alebo s EKOBRIKETAMI NOČNÝMI, vyrobenými zo stromovej kôry. Tieto dokážu pri vykúrenej miestnosti a privretí prívodu vzduchu v ohnisku horieť a žeraviť 6 až 8 hodín. Nemusíte prikladať celú noc a predsa ráno ešte nájdete žeravé uhlíky v ohnisku.

8.  Najistejší zdroj energie

Drevená biomasa, z ktorej sú pre Vás EKOBRIKETY vyrábané, je prakticky jediným nevyčerpateľným zdrojom energie na planéte ZEM. Každým rokom jej narastie rovnaké množstvo, ako sa jej spotrebuje.

9.  Najskladnejšie, s najmenším objemom

Drevené EKOBRIKETY LES Vám zaberú naozaj len minimálny priestor. Sú balené do skladných, 10 kg vážiacich balíčkov, s ktorými sa dobre manipuluje aj starším, či fyzicky slabším osobám. Brikety zabalené do PE fólie Vám nezašpinia ani nezaprášia Vašu kotolňu alebo byt tak, ako to dokáže uhlie.

10.  Slovenský výrobca, záruka dodávok

Spoločnosť LES, s.r.o. Trenčín Ekobrikety nielen predáva, ale aj vyrába. Je to slovenský výrobca drevených brikiet s 10ročnou tradíciou. Vysoký objem výroby spolu s budovaním siete firemných predajní po celej SR Vám garantuje ISTOTU DODÁVOK po celý rok. 

zdroj:zc_biomac, pz_lestn

Zabezpečíme dovoz ekopalív za rozumnú cenu priamo k Vám

VOLAJTE NA 0905 650 112

preco brikety

dovoz ekopaliv

OTVÁRACIE HODINY

Pondelok          08:00 - 16:00
Utorok 08:00 - 16:00
Streda 08:00 - 16:00
Štvrtok 08:00 - 16:00
Piatok 08:00 - 16:00
Sobota
Zatvorené
Nedeľa Zatvorené

KONTAKT

Košovská cesta 28
971 01 Prievidza
   
Predajňa:  +421 (0) 910 840 112
  +421 (0) 905 650 112
Píšte na e-mailovú adresu: 
profil@profilpd.sk

Zobraziť PROFIL Prievidza, s.r.o. na väčšej mape